RN731JTTD3320B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3320B50
Description
RES 332 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
332Ohm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW