RN731JTTD3320B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3320B10
Description
RES 332 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Resistance :
332Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3320B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3320B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 332Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C