RN731JTTD3320B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3320B05
Description
RES 332 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
332Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3320B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3320B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 332Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C