RN731JTTD3303F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3303F25
Description
RES 330K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
330kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3303F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3303F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C