RN731JTTD3303D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3303D50
Description
RES 330K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
330kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm