RN731JTTD3303C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3303C50
Description
RES 330K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
330kOhm
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3303C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3303C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C