RN731JTTD3303C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3303C25
Description
RES 330K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Resistance :
330kOhm
Datasheets
RN731JTTD3303C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3303C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C