RN731JTTD3303B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3303B50
Description
RES 330K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
330kOhm
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C