RN731JTTD3302F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3302F50
Description
RES 33K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
33kOhm
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3302F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3302F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C