RN731JTTD3302F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3302F25
Description
RES 33K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
yes
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
33kOhm