RN731JTTD3302F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3302F100
Description
RES 33K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
33kOhm
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3302F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3302F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C