RN731JTTD3302D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3302D25
Description
RES 33K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
33kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD3302D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3302D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C