RN731JTTD3302D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3302D100
Description
RES 33K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
33kOhm
Datasheets
RN731JTTD3302D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3302D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C