RN731JTTD3302C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3302C25
Description
RES 33K OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
33kOhm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3302C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3302C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C