RN731JTTD3302B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3302B25
Description
RES 33K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
816
In Stock :
816
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Published :
2009
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
33kOhms
Width :
800μm
RN73
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Datasheets
RN731JTTD3302B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3302B25
RN73 Series, Thin Film, 33kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C