RN731JTTD3301F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3301F50
Description
RES 3.3K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.3kOhm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3301F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C