RN731JTTD3301F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3301F100
Description
RES 3.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.3kOhm
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3301F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C