RN731JTTD3301D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3301D25
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.3kOhm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%