RN731JTTD3301D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3301D100
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.3kOhm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD3301D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C