RN731JTTD3301D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3301D10
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.3kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3301D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C