RN731JTTD3301C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3301C25
Description
RES 3.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
yes
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.3kOhm
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W