RN731JTTD3301B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3301B50
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3301B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C