RN731JTTD3301B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3301B25
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.3kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3301B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C