RN731JTTD3301B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3301B10
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3301B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C