RN731JTTD3301B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3301B05
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
EAR99
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.3kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD3301B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3301B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C