RN731JTTD3300F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3300F50
Description
RES 330 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
330Ohm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Datasheets
RN731JTTD3300F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3300F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C