RN731JTTD3300D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3300D100
Description
RES 330 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Resistance :
330Ohm
RN73
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3300D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3300D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C