RN731JTTD3300B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3300B50
Description
RES 330 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Resistance :
330Ohm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3300B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3300B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C