RN731JTTD3300B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3300B25
Description
RES 330 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Resistance :
330Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3300B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3300B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 330Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C