RN731JTTD32R8F25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R8F25
Description
RES 32.8 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
32.8Ohm
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W