RN731JTTD32R8F100
Mfr.Part #
RN731JTTD32R8F100
Description
RES 32.8 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
32.8Ohm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD32R8F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R8F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C