RN731JTTD32R8D25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R8D25
Description
RES 32.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
32.8Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD32R8D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R8D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C