RN731JTTD32R8B50
Mfr.Part #
RN731JTTD32R8B50
Description
RES 32.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
32.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD32R8B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R8B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C