RN731JTTD32R4F25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R4F25
Description
RES 32.4 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
32.4Ohm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD32R4F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R4F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C