RN731JTTD32R4F100
Mfr.Part #
RN731JTTD32R4F100
Description
RES 32.4 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Resistance :
32.4Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD32R4F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R4F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C