RN731JTTD32R4D25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R4D25
Description
RES 32.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
32.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
2
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD32R4D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R4D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C