RN731JTTD32R4D100
Mfr.Part #
RN731JTTD32R4D100
Description
RES 32.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Resistance :
32.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD32R4D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R4D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C