RN731JTTD32R4C50
Mfr.Part #
RN731JTTD32R4C50
Description
RES 32.4 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
32.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD32R4C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R4C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C