RN731JTTD32R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R4B25
Description
RES 32.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Composition :
Thin Film
Resistance :
32.4Ohm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD32R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C