RN731JTTD32R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0F50
Description
RES 32 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Resistance :
32ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD32R0F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C