RN731JTTD32R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0F25
Description
RES 32 OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
32ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD32R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C