RN731JTTD32R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0F100
Description
RES 32 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
32ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Datasheets
RN731JTTD32R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C