RN731JTTD32R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0D25
Description
RES 32 OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Resistance :
32ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V