RN731JTTD32R0C50
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0C50
Description
RES 32 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
32ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
RN73
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD32R0C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R0C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C