RN731JTTD32R0C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 32 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
32ohm
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD32R0C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R0C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C