RN731JTTD32R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD32R0B50
Description
RES 32 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
32ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Pbfree Code :
2
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD32R0B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD32R0B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C