RN731JTTD3283F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3283F25
Description
RES 328K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
328kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3283F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3283F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 328kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C