RN731JTTD3283D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3283D100
Description
RES 328K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
328kOhm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
yes
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%