RN731JTTD3282F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3282F50
Description
RES 32.8K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Power Rating :
63mW
Resistance :
32.8kOhm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C