RN731JTTD3282F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3282F25
Description
RES 32.8K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
32.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3282F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C